Deutsch-Wagen-Tour

W poniedziałek,  tj. 3 marca br., naszą szkołę odwiedził „Deutsch-Wagen-Tour”, czyli kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia! Intencją projektu jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli – animatorzy stawiają więc na niekonwencjonalne metody i na naukę poprzez śmiech i zabawę. W warsztatach wzięli udział uczniowie dwóch klas: IV B i IV D. Na uczestników czekały przeróżne atrakcje. Były zabawy ruchowe z chustą animacyjną, konkurencje sportowe, quiz wiedzy, konkursy. Lektorka DWT pokazała, że nauka niemieckiego może być naprawdę fajna. Uczniowie grając w piłkę, bawiąc się, tańcząc, biorąc udział w różnych konkurencjach uczyli się słówek i zwrotów w sposób niezauważalny. Przy tym było bardzo dużo śmiechu. Uczniowie byli zachwyceni i z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich zabawach. Obie grupy spisały się znakomicie i udowodniły, że język naszego sąsiada nie jest im obcy.

Zajęcia DWT były dla uczniów bardzo miłym i niepowtarzalnym przeżyciem. Ponownie przekonaliśmy się, że niemiecki nie jest taki trudny, a nawet, że lekcje niemieckiego mogą być przyjemne!

Chyba jasne, że klar! laugh