Theater des Lachens Frankfurt/O

Dnia 17 grudnia 2013r. klasa IVB wybrała się na wycieczkę do Teatru Lalek we Frankfurcie/O na przedstawienie dla dzieci w języku niemieckim pt. „Schneekönigin” („Królowa Śniegu”) na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Torstena Gessera, a roli głównej wystąpiła Irene Winter.

„Królowa Śniegu” – jedna z najpiękniejszych baśni Andersena – to niezapomniana podróż w głąb mroźnego królestwa zła. Kaj i Gerda zostają rozdzieleni przez Królową Śniegu, która zaczarowała serce Kaja i porwała go do zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda udaje się na poszukiwania przyjaciela. W swej wędrówce po odległych krainach jest niezłomna i pełna nadziei na odnalezienie Kaja. Miłość Gerdy i jej wytrwałość sprawiają, że Kaj zostaje uratowany z niewoli Królowej Śniegu, a tym samym od śmierci.

Spektakl traktuje o sile przyjaźni i nieustającej walce dobra ze złem. Niesie nadzieję, że w ludziach drzemie więcej dobra niż zła. Przestrzeń konsekwentnie budowana jest światłem, pobudzającymi wyobraźnię efektami dźwiękowymi oraz budującą nastrój muzyką. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Po przedstawieniu wybraliśmy się na jarmark bożonarodzeniowy (Weihnachtsmarkt) w centrum Frankfurtu. Jarmarki bożonarodzeniowe to radosne przeżycie dla wszystkich dzieci i dorosłych, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne Boże Narodzenie. Pobyt na jarmarku to święto dla wszystkich zmysłów: zapachy cynamonu, pierników, kandyzowanych migdałów i orzechów przeplatają się z aromatem grzanego wina, gorącego ponczu, a także grillowanych kiełbasek, solonych precli i wielu innych tradycyjnych przysmaków regionalnych, wzrok przyciągały migotliwe choinkowe ozdoby, które kojarzą się z tradycją Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Czy dzieciom się podobało? Oceńcie sami!

Następna wycieczka do teatru we Frankfurcie/O zaplanowana jest już na marzec! Tym razem obejrzymy przedstawienie pt. ”Lucie und Karl-Heinz”.