Dzień Wiosny

Dzień wiosny polsko – niemieckie spotkanie integracyjne w Szkole Podstawowej

20 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzepinie przywitaliśmy wiosnę w ramach rewizyty razem z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Hoppegarten. Odwiedziło nas 20 dzieci z dwoma przemiłymi nauczycielkami. Dzieci niemieckie miały możliwość poznania swoich rówieśników w trakcie wspólnie spędzonego Dnia Wiosny. Nadejście nowej pory roku uczciliśmy poprzez udział w zawodach sportowych. Przy muzyce i dopingu wszystkich uczniów, klasy od IV–VI oraz nasi goście brali razem udział w konkurencjach.

Rywalizacja była bardzo zaciekła. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, co im się oczywiście udało. Czas upływał nam bardzo szybko i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Uczniowie z Hoppegarten wywalczyli III miejsce i zostali odznaczeni medalami podobnie jak uczniowie, którzy zajęli miejsca I, II i IV. Na zakończenie, przy przepięknej pogodzie, został rozegrany polsko – niemiecki mecz piłki nożnej. Po zaciętej walce wygrała drużyna polska.

Następnie udaliśmy się do Nowego Młyna. Na miejscu przywitała nas Pani Ania Bujanowska z Nadleśnictwa Rzepin, która oprowadziła nas po Bobrowym Szlaku, wspólnie zwiedziliśmy ogród botaniczny, gdzie można było podziwiać różne gatunki drzew i krzewów w wiosennej szacie. Po tak interesującej wyciecze udaliśmy się na wspólny posiłek i wspólne gry i zabawy. Dzieci świetnie się integrowały i dogadywały. Na koniec zostały nagrodzone przez Panią Anię upominkami.

Wszyscy uczestnicy, zarówno goście z Hoppegarten, jak i uczniowie z klas czwartych spędzili niezapomniane, pełne wrażeń chwile podczas zabaw integracyjnych, rozgrywek sportowych i wspólnych posiłków.

Po intensywnym, wypełnionym atrakcyjnym programem pobycie pożegnaliśmy naszych gości. Teraz  przyjdzie nam z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce w Niemczech.