Listy do Świętego Mikołaja

Na początku grudnia 2013r. uczniowie klas IVB i IVD pisali listy w języku niemieckim do Świętego Mikołaja w Himmelpfort w Niemczech. Zabawa była niesamowita, tym bardziej, iż dzieci wiedziały, że Mikołaj odpisze na każdy list osobiście, który dojdzie do niego najpóźniej dziesięć dni przed świętami. Uczniowie rysowali, kleili i wycinali. To była naprawdę niezła frajda i niezapomniane przeżycie.

A po przerwie świątecznej……

Tak!!! Dzieciaki, każde z osobna, otrzymały listy od Świętego Mikołaja! Każdy z listów był  w ozdobnej, kolorowej, świątecznej kopercie, stemplowany piękną pieczęcią, a do każdego listu dołączone były wyjątkowe świąteczne kartki bożonarodzeniowe! Mikołaj napisał, co u niego słychać, jak przygotowuje się do świąt, opowiadał jak pracują jego pomocnicy elfy, jak przygotowuje się do drogi renifery, jak w tym roku będą wyglądały sanie oraz ma nadzieję, że w roku 2014 również otrzyma listy od dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie!

Radość rzeczywiście była wielka, a uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły jeszcze przez długi czas.